شورای شهر بابلسر
سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  
تعرفه عوارض ها
پیوندهای مفید
تعامل شورا و شهردار لازم و ملزوم مدیریت موفق شهری است
1396/12/08
اعضای محترم شوراهای اسلامی باید موضوعات کلی مدیریت شهری را از طریق برنامه و بودجه پیشنهادی شهرداری بررسی و نظارت کنند و شهردار نیز نسبت به تمامی امورات مجموعه تحت امر خود باید به شورا پاسخگو باشد.
******************
تعامل شورا و شهردار لازم و ملزوم مدیریت موفق شهری است

به گزارش روابط عمومی شورای شهر، هوشیار خسروی، رییس شورا در نامه ای به اعضای شورا قانون عدم مداخله هریک از اعضای شورا در امور داخلی شهرداری را یادآور شد و خواستار رعایت مفاد آن شد.

متن نامه به شرح ذیل است:
 بسمه تعالی

اعضای محترم شورای اسلامی شهر بابلسر

سلام علیکم

همانگونه که مستحضرید اعضای محترم شوراهای اسلامی باید موضوعات کلی مدیریت شهری را از طریق برنامه و بودجه پیشنهادی شهرداری بررسی و نظارت کنند و شهردار نیز نسبت به تمامی امورات مجموعه تحت امر خود  باید به شورا پاسخگو باشد.

از طرفی با عنایت به  تسلط و اشرافیت شما عزیزان بر حدود وظایف شوراها، تصدیق می فرمایید تعامل شورا و شهردار لازم و ملزوم مدیریت موفق شهری است اما دخالت اعضای شورا در امورات شهرداری، نقض صریح قانون است و شایسته هیچ یک از اعضای شورای اسلامی دوره پنجم نیست .

از اینرو براساس ماده46 قانون شهرداری ها که اذعان می دارد: شورای اسلامی شهر یا هریک از اعضا آن حق ندارند در نصب و عزل اعضا شهرداری مداخله کنند یا به کارمندان شهرداری مستقیما دستور بدهند. هرگاه رسیدگی به امری ضرورت حاصل کند شورای شهر یا اعضا آن به وسیله شهردار اقدام خواهند کرد ، خواهشمند است مفاد این قانون برای نظم بخشیدن به امورات شهرداری و قاعده و قانون مند نمودن رابطه اعضای شورا و شهردار محترم را رعایت فرمایید.

توفیق یکایک شما عزیزان را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

هوشیار خسروی / رییس شورای اسلامی شهر بابلسرعکس روز
نظر سنجی
به نظرشما اولویت فعالیت اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی بابلسر چه باشد؟
مبلمان و زیبا سازی شهری
ساخت امور زیربنایی شهر
تکمیل پروژه های شهری
توسعه اماکن تفریحی و اجتماعی
جذب سرمایه گذار
وضعیت آب و هوا
تمام حقوق این پایگاه برای شورای اسلامی بابلسر محفوظ است
طراحی و برنامه نویسی شرکت بهین اندیش خزر