شورای شهر بابلسر
سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  
تعرفه عوارض ها
پیوندهای مفید
اعلام آمادگی رییس شورای اسلامی شهر بابلسر در خصوص تبدیل ساختمان شهربانی سابق به موزه مردم شناسی
1397/01/20
از آنجا که حفظ و نگهداری بناهای تاریخی و میراثی وظیفه همه مسئولین و شهروندان است، شورای اسلامی شهر و شهرداری بابلسر آمادگی دارند نسبت به احیای، مرمت و نگهداری این بنای تاریخی اقدام کنند
******************
اعلام آمادگی رییس شورااسلامی شهر بابلسر در خصوص تبدیل ساختمان شهربانی سابق به موزه مردم شناسی

به گزارش روابط عمومی شورای شهر، هوشیار خسروی، رییس شورای اسلامی شهر بابلسر در نامه ای به مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران، اعلام آمادگی نمود در صورت در اختیار قرار دادن ساختمان شهربانی سابق به شهرداری این آمادگی از سوی پارلمان و مدیریت شهری وجود دارد تا این بنای تاریخی را مرمت و به موزه مردم شناسی تبدیل نماید.

 متن نامه به شرح ذیل است:

بسمه تعالی

مدیر کل محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مازندران

سلام علیکم

احتراما؛ همانگونه که مستحضرید ساختمان شهربانی در میدان بسیج بابلسر در زمان پهلوی اول ساخته شد       و بیش از 80 سال قدمت دارد که بعنوان بنای تاریخی و میراث فرهنگی شهرستان بابلسر در فهرست آثار ملي ثبت شده است.

این بنا که هم اکنون در مالکیت بانک قوامین قرار دارد، پس از استقرار فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان بابلسر در محل جدید، سالهاست که بدون استفاده و در معرض تخریب می باشد و باتوجه باینکه در میدان اصلی شهر واقع گردیده برای شهروندان محترم بابلسراز اهمیت قابل توجهی برخوردار است .

از آنجا که حفظ و نگهداری بناهای تاریخی و میراثی وظیفه همه مسئولین و شهروندان است، شورای اسلامی شهر و شهرداری بابلسر آمادگی دارند نسبت به احیای، مرمت و نگهداری این بنای تاریخی اقدام کنند             تا با تبدیل این بنا به موزه مردم شناسی مورد استفاده همگان و در معرض دیدن گردشگران و علاقه مندان قرار گیرد.

لذا از حضرتعالی بعنوان مسئول ارشد میراث فرهنگی استان خواهشمندیم طی یک نشست مشترک با حضور مسئولین شهری بابلسر، نماینده تام الاختیار بانک قوامین موضوع صدرالاشاره مطرح و در مورد آن تصمیم گیری شود.

پیشاپیش از بذل عنایت تان کمال تشکر و قدردانی را داریم.

هوشیار خسروی / رییس شورای اسلامی شهر بابلسر


عکس روز
نظر سنجی
به نظرشما اولویت فعالیت اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی بابلسر چه باشد؟
مبلمان و زیبا سازی شهری
ساخت امور زیربنایی شهر
تکمیل پروژه های شهری
توسعه اماکن تفریحی و اجتماعی
جذب سرمایه گذار
وضعیت آب و هوا
تمام حقوق این پایگاه برای شورای اسلامی بابلسر محفوظ است
طراحی و برنامه نویسی شرکت بهین اندیش خزر