شورای شهر بابلسر
سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال  
تعرفه عوارض ها
پیوندهای مفید
مرکز توانبخشی ضایعه نخاعی با مشارکت خیرین، بهزیستی، نهادها و مدیریت شهری احداث خواهد شد
1396/08/17
شهرداری برای رفع مشکلات معلولان طرح مناسب سازی معابر، پارک ها و اماکن عمومی را جهت بررسی و تصویب به شورا ارسال کند تا دغدغه این عزیزان و خانواده هایشان برطرف گردد.
******************
مرکز توانبخشی ضایعه نخاعی با مشارکت خیرین، بهزیستی، دستگاههای اجرایی و مدیریت شهری احداث خواهد شد
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر بابلسر، هوشیار خسروی، رییس شورای اسلامی شهر در نشست مشترک، امام جمعه، هیات رییسه شورای شهر، شهردار، رییس اداره بهزیستی با معلولین ضایع نخاعی گفت: وجود چندین زن و مرد شهروند معلول ضایعه نخاعی در بابلسر و دردسترس نبودن امکانات لازم برای این قشر از جامعه و خانواده هایشان، نیاز به ایجاد یک مرکز بین بیمارستانی و توانبخشی را ضروری کرده است.

وی با بیان اینکه معلولین ضایعه نخاعی نیازمند برخورداری از آموزشهای لازم مربوط به نوع معلولیت هستند افزود: برای احداث مرکز توانبخشی معلولین یقینا شورای اسلامی و شهرداری در کنار خیرین، بهزیستی و سایر دستگاه ها خواهد بود و برای ساخت آن مشارکت خواهد داشت.

خسروی با بیان این که مناسب سازی فضای شهری درمعابر اصلی شهر توسط شهرداری آغاز شده است افزود: شهرداری برای رفع مشکلات معلولان طرح مناسب سازی معابر، پارک ها و اماکن عمومی را جهت بررسی و تصویب به شورا ارسال کند تا دغدغه این عزیزان و خانواده هایشان برطرف گردد.

فاطمه بهار، رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر نیز در این نشست بر اجرای فعالیت های فرهنگی جهت ایجاد امید و نشاط در جامعه معلولان تاکید کرد و گفت: اگر مرکز توانخشی معلولین نخاعی بابلسر راه اندازی شود ممکن است اندکی از نیازهای معلولان را مرتفع کند لذا نیازمند آن هستیم که خیرین و دستگاه های دیگر برای حل مشکلات آنها اقدام و همکاری کنند.
نایب رییس شورای شهر با اشاره به مشکلات معلولان در جامعه و مناسب نبودن ورودی اماکن خدماتی و دولتی برای رفت و آمد ضایعین نخایی گفت: کانون نظام مهندسی میتواند با درنظر گرفتن مشکلات این قشر از جامعه برلزوم تعبیه فضای رمپ رفت و آمد معلولان در ساختمان های جدید الاحداث اقدام کند و یکی از پارامترهای اجباری برای صدور پایان کار توسط شهرداری شود.

عکس روز
نظر سنجی
به نظرشما اولویت فعالیت اعضای پنجمین دوره شورای اسلامی بابلسر چه باشد؟
مبلمان و زیبا سازی شهری
ساخت امور زیربنایی شهر
تکمیل پروژه های شهری
توسعه اماکن تفریحی و اجتماعی
جذب سرمایه گذار
وضعیت آب و هوا
تمام حقوق این پایگاه برای شورای اسلامی بابلسر محفوظ است
طراحی و برنامه نویسی شرکت بهین اندیش خزر